با کودکانی که دوست پیدا نمی‌کنند چکار کنیم؟

با کودکانی که دوست پیدا نمی‌کنند چکار کنیم؟

یک کارشناس ارشد مشاوره معتقد است، کودکان اگر بعد از پایان سه سالگی نتوانند با همسالان خود ارتباط برقرار و دوست پیدا کنند، باید بررسی شوند. مهناز قراول باشی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کرمانشاه، اظهارکرد: کودکان تا سن یکسالگی عمدتاً با مادر، در سن دو سالگی عمدتاً با پدر و مادر و از سن سه سالگی با سایر افراد از جمله همسالان خود تعامل برقرار می.

کودکان را نباید تنبیه کرد

کودکان را نباید تنبیه کرد

شیوه صحیح تربیت کودکان همیشه یکی از دغدغه‌های مهم والدین است. تربیت کردن صحیح به جای تنبیه کودکان، آنها را در آینده تبدیل به افرادی مسئول، صادق، مهربان و تعامل‌پذیر می‌کند. در واقع تعیین و اجرای مقررات خاص و منطقی در خانه، کودکان را با رفتارهایی بهتر و محترمانه تر پرورش می‌دهد. بنابراین والدین باید در نظر بگیرند که تادیب و تنبیه با هم برابر نیستند. اگر والدین به جای.

اهمیت نقاشی در سلامت روان کودکان

اهمیت نقاشی در سلامت روان کودکان

شما می‌توانید با استفاده از پازل‌های ساده، از سن پایین این عادت فکر کردن را در کودک تقویت کنید. از کودک خود بخواهید روی یک تکه کاغذ نقاشی بکشد و سپس از او بخواهید آن را به کمترین تعداد، یعنی دو قسمت ببرد و مجددا با استفاده از آن دو قسمت تصویر اصلی را بسازد، و بعد آن را به بیشترین تعداد ببرد و همین کار را انجام دهد. به.

مادر جایگاه خاصی در مغز فرزند دارد

مادر جایگاه خاصی در مغز فرزند دارد

در حالی که پژوهشگران کانادایی می گویند نگاه به صورت مادر سلول های مغزی فرزند را به هیجان می آورد، دانشمندان آمریکایی نیز نشان داده اند آغوش و تماس تلفنی مادر نیز موجب آرامش اعصاب می شود. محققان دانشگاه تورنتوی کانادا با بررسی فعالیت مغزی افرادی که به تصاویر والدینشان، غریبه ها و افراد معروف نگاه می کردند دریافتند تصاویر مادر فرد داوطلب، مناطقی از مغز را فعال می کند.

رفتار مناسب کودک را به طور متناوب تشویق کنید

رفتار مناسب کودک را به طور متناوب تشویق کنید

یک دکترای روانشناسی با تاکید بر اینکه تشویق رفتارهای مناسب فرزندان باید به صورت متناوب از سوی والدین انجام شود گفت: بهتر است تقویت گاهگاهی و غیرمنتظره باشد تا کودک در برابر انجام هر کاری انتظار پاداش نداشته باشد. دکتر الهام فروزنده با بیان اینکه شخصیت واقعی و منش هر فرد به هنگامی که رفتارش تحت کنترل نیست نشان داده می‌شود گفت: والدین می‌توانند مهارتها، توانایی‌ها، عادتها و ارزش‌های اخلاقی.

چگونگی شناسایی شخصیت کودک با کمک نقاشی

چگونگی شناسایی شخصیت کودک با کمک نقاشی

یک دکترای روانشناسی کودک گفت: کودکانی که رسم و نقاشی آنها با تناسب بر روی کاغذ رسم شده، کودکانی آرام هستند و کودکانی که فضا را بهتر از دیگران حس می‌کنند، دارای قابلیت درک بهتری هستند. دکتر محمد زارع نیستانک با اشاره به اینکه معنای خطوط در نقاشی کودکان متفاوت است گفت: کودکان خط‌ها را به اشکال مختلف می‌کشند. خط ضخیم، نازک، خط نقطه، خط مداوم، عمودی، افقی، زاویه‌دار و.

فرزندان خود را مقایسه نکنید

فرزندان خود را مقایسه نکنید

دکتر هاتف زمانی، روانشناس بالینی در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: اگر والدین به صورت مکرر فرزندانشان را مورد مقایسه با دیگری قرار دهند، در طولانی مدت باعث می‌شوند تا آنها دچار خودکم‌بینی شده و لذا رابطه فرزند با والدین کاملا تخریب شود و همچنین باعث می‌شود تا فرد از کسی که مورد مقایسه با آن قرار گرفته شده خشمگین شود. وی ادامه داد: به طور.

چه کنیم کودکمان از تاریکی نترسد؟

چه کنیم کودکمان از تاریکی نترسد؟

استراحت شبانه برای کودکان باید همراه با احساس امنیت در آنها باشد و این در حالیست که بسیاری از بچه‌ها از تاریکی شب هراس دارند. به منظور غلبه بر ترس‌های کودکان به ویژه ترس از تاریکی، برنامه‌ریزی منظم شبانه برای آنها می‌تواند مفید باشد. از طرف دیگر پیدا کردن منشا ترس در کودکان نیز می‌تواند به والدین برای غلبه بر این ترس‌ها در فرزندانشان کمک کند. در واقع ترس از.

کودکان حرف های والدین را خیلی خوب درک می‌کنند

کودکان حرف های والدین را خیلی خوب درک می‌کنند

محمد زارع روان‌شناس با اشاره به اینکه همه ما هنگام عصبانیت و ناراحتی گاهی حرف‌هایی را به فرزندانمان می زنیم که باعث ناراحتی آنها می‌شود، افزود: بعضی از والدین به تکرار حرف های ناپسند ادامه می دهند و متوجه ناراحتی فرزندشان نمی شوند. وی با تاکید بر اینکه کودکان حرف‌های والدین را خیلی خوب درک می کنند و آنها را می پذیرند بیان داشت: شاید والدین از زدن حرفی، منظور.

مادران با دخترانشان عاطفی‌تر صحبت می‌کنند!

مادران با دخترانشان عاطفی‌تر صحبت می‌کنند!

دانشمندان انگلیسی به تازگی دریافته‌اند مکالمات مادران با دخترانشان دارای واژگان و محتوای عاطفی‌تری در مقایسه با پسرانشان است. به گزارش سرویس پژوهشی ایسنا، محققان دانشگاه «سوری» انگلستان همچنین دریافتند استفاده مادران از واژگان عاطفی بیشتر در مقایسه با پدران، به طور ناخودآگاه کلیشه‌های جنسیتی را به فرزندانشان القا می‌کند. آن‌ها معتقدند این یافته‌ها توضیح می‌دهد چرا زنان به طور کلی‌تر و از لحاظ عاطفی باهوش‌تر از مردان هستند. در.

کودکانی که نمی‌خواهند در آغوش کشیده شوند!

کودکانی که نمی‌خواهند در آغوش کشیده شوند!

این کودکان از تماس چشمی و در آغوش گرفته شدن بیزارند، آنها نمی‌توانند احساسات و دردهای خود را بیان کنند. صدیقه ایلان‌داغی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه مرکزی، گفت: درخودماندگی یا اوتیسم (Autism) یک اختلال مغزی در کودک است که مهارت‌های اجتماعی و ارتباطی و رفتاری وی را تحت تأثیر قرار می‌دهد و فرد را در مهارت‌های ارتباطی و بخش تکلم با مشکل مواجه می‌کند..

سختگیری کودکان را دروغگو می کند

سختگیری کودکان را دروغگو می کند

پروفسور ویکتوریا تالوار از دانشگاه مک گیل و دستیارش پروفسور کانگ لی از دانشگاه تورنتو در مطالعات خود دو گروه از کودکان را که درگروه سنی ۳ و۴ ساله بودند در شرایط مختلف با هم مقایسه کردند. گروه اول در یک مدرسه خصوصی ثبت نام شده بودند که این مدرسه به روش های سنتی مثل استفاده از ترکه و فلک برای تنبیه دانش آموزان اداره می شد. گروه دوم نیز.