رنگ آمیزی نقاشی

رنگ آمیزی نقاشی

این برگه هارا پرینت بگیرید از کودک خود بخواهید آن را رنگ کند

آداب معاشرتی که فرزندتان باید یاد بگیرد

آداب معاشرتی که فرزندتان باید یاد بگیرد

زمانی که فرزندتان آموخت این کار را درست انجام دهد، او را تشویق کنید، بغل کنید و ببوسید و علاوه بر این خودتان با انجام دادن این کارها برای او الگو باشید. ورود در جمع برای اولین بار فرزندتان باید بداند وقتی برای نخستین بار وارد جمعی می شود، حتما سلام کرده و خود را معرفی کند؛ وگرنه دیگران او را نادیده می گیرند؛ مثلا در جمع همسایگان جدید، می.

آموزش مهارت دست ورزی به کودکان

آموزش مهارت دست ورزی به کودکان

شاید گوشتان با این اصطلاح چندان آشنا نباشد، شاید هم مربی مهد در این زمینه با شما صحبت کرده و تقریبا اطلاعاتی در این زمینه دارید. با دکتر کتایون خوشابی، فوق تخصص روان پزشکی اطفال و عضو هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در مورد این مهارت مهم گفت و گو کرده ایم. اهمیت مهارت دست ورزی در چیست؟ در هر کودک با توجه به رشد و افزایش درک،.

چه کنیم کودکمان حقیقت را بگوید!

چه کنیم کودکمان حقیقت را بگوید!

استفاده از روش‌های تشویقی برای ترغیب کودک به گفتن حقیقت و اعتراف به کار اشتباهش موثرتر از تنبیه است. به گزارش سرویس اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کارشناسان علوم رفتاری کودکان می‌گویند: اطمینان از تنبیه نشدن، انگیزه دروغگویی را از کودک می‌گیرد. کودکان همراه با رشد شناختی و اجتماعی، دروغ گفتن را از اطرافیان و همسالانشان یاد می‌گیرند. شروع این مساله معمولا از سن ۲ سالگی آغاز می‌شود. اولین دروغ.

با چهار روش صحیح دستور دادن به کودک آشنا شوید

با چهار روش صحیح دستور دادن به کودک آشنا شوید

اغلب دستوراتی که والدین به فرزندان می دهند موثر واقع نمی شود. یکی از مشکلات والدین روش دستور دادن به فرزند است تا کودک آن را به خوبی درک و اجرا کند. دستورهایی که معمولاً موثر واقع نمی شوند دارای خصوصیات زیر هستند: ۱- دستورهای زنجیره ای: به گزارش گروه سلامت و بهداشت قدس آنلاین، دستورات زنجیره ای شما چندین دستور هستند که در آن واحد به کودک داده می.

۶ بازی خلاقانه برای شکوفایی هوش و استعداد کودکان

۶ بازی خلاقانه برای شکوفایی هوش و استعداد کودکان

آیا می دانستید بازی های کودکان تاثیر بسیار بالایی بر هوش و استعداد آینده آنها خواهد داشت؟ در این مطلب به شش نوع بازی کودکانه که میتواند برای انها تاثیر گذار باشد می پردازیم. شن ‌بازی: لوازم مورد نیاز: جعبه شن یا رفتن به کنار ساحل روش انجام کار:کودک دست‌هایش را داخل شن فرو می‌کند.وقتی خوب دست‌هایش پوشیده شد،از او بخواهید سعی کند تا انگشتان دو دستش از زیر شن‌ها.

تربیت کودک با ۶ مهارت

تربیت کودک با ۶ مهارت

هدف خود را مشخص کنید برای آن که رفتارهای صحیحی را به منظور پرورش فرزند خود در پیش بگیرید بهترین روش این است که در مقابل هر رفتاری که انجام می دهید از خود بپرسید هدف من از این کار چه بود و در واقع می خواستم با این کار به کجا برسم. به عنوان مثال اگر در مقابل رفتاری او را تشویق می کنم یا به او می خندم.

چرا استیوجابز به فرزندان خود اجازه استفاده از آیفون را نمی‌داد

چرا استیوجابز به فرزندان خود اجازه استفاده از آیفون را نمی‌داد

زمانی که استیو جایز مدیریت کمپانی اپل را برعهده داشت، اجازه نمی‌داد تا فرزندانش برای مدت طولانی پشت «آی پد» و «آیفون»‌های خود بنشینند. چرا؟ روزی آقای «نیک بیلتون» روزنامه نگار نشریه ‌ The New York Times از استیو جایز پرسد: «آیا این درست است که فرزندان شما عاشق آیپد هستند؟» جابز در پاسخ به سوال این روزنامه نگار پاسخ داد: «آن‌ها از این محصولات استفاده نمی‌کنند. ما در خانه.

راه های موثر برای اینکه پدر بهتری باشید

راه های موثر برای اینکه پدر بهتری باشید

به گزارش خبرنگار کلینیک باشگاه خبرنگاران، پدر خوب بودن کار ساده ای نیست. هیچ کتاب آموزشی دراین زمینه نیست. خبر خوب اینجاست که تنها افرادی که نظر آنها در مورد اینکه آیا واقعا پدر خوبی هستید یا نه اهمیت دارد، فرزندانتان هستند. بهترین پدر بودن برای فرزندانتان مسوولیتی است که نمی توانید آن را دست کم بگیرید. این تمرینات به من کمک کرد تا در زندگی به عنوان پدر و.

راهکارهای عالی برای شکوفایی هوش هیجانی کودکان

راهکارهای عالی برای شکوفایی هوش هیجانی کودکان

تحقیقات نشان می‌دهد که هوش هیجانی، بهترین پیش‌گوی دست‌آوردهای آینده کودک است. هم‌چنین بسیاری از مردم بر این باورند که هوش هیجانی، بیش‌تر از ضریب هوشی و مهارت‌های فنی، به موفقیت کودکان کمک می‌کند. به توانایی افراد در شناخت و کنترل احساسات شخصی خود و دیگران و هم‌چنین استفاده از این توانایی برای تصمیم‌گیری بهتر، تفکر خلاقانه، انگیزه بخشیدن به خود و دیگران، لذت بردن از سلامتی و روابط بهتر.

دستم بگرفت و پا به‌ پا برد

دستم بگرفت و پا به‌ پا برد

دستم بگرفت و پابه‌پا برد تا شیوه‌ی راه رفتن آموخت یک حرف و دو حرف بر زبانش الفاظ نهاد و گفتن آموخت خانواده می‌تواند فرزندانشان را به طبیعت و مردم علاقه‌مند کند و کنجکاوی و پرسشگری را در آن‌ها قوت بخشد. احساس مسئولیت را در آن‌ها تقویت کند، مهارت دست‌ها و مشاهده‌گری را قدرت بخشد و عزت نفس و خودباوری را در آن‌ها به وجود آورد؛ به طوری که در.

کار دستی پرچم

کار دستی پرچم

این واحد کار به مناسبت ایام الله دهه فجر انجام شد. در این کاردستی بچه ها با پرچم کشور عزیزمان ایران آشنا شدند رنگ ها و ترتیب قرار گرفتن آنها را یاد گرفتند، همچنین یاد گرفتند که پرچم ما هویت ملی ماست و باید به آن احترام گذاشت .